Buttes-Chaumont

wynajem samochodu z kierowcą | transport biznesowy | przewóz osób

Buttes-Chaumont

Buttes-Chaumont jest 19. dzielnicą Paryża (fr. 19e arrondissement de Paris), zlokalizowana nad prawym brzegiem Sekwany. Jej powierzchnia to 6,79 km².

Na jej terenie znajdują się parki: Parc de la Villette oraz Parc des Buttes Chaumont. W tym pierwszym znajduje się muzeum nauki, uznawane za największe w Europie – Cité des Sciences et de l’Industrie. Parc des Buttes Chaumont znajduje się na wzgórzu.

Placówki oświaty to m.in. francuska szkoła baletowa i muzyczna Konserwatorium Paryskie fr. Conservatoire de Paris, które składa się z ośmiu wydziałów oraz Cité de la Musique, stanowiący kompleks obiektów takich jak: amfiteatr, muzeum instrumentów muzycznych, sale służące do prowadzenia warsztatów i wystaw, biblioteka muzyczna oraz sala koncertowa. Zlokalizowana jest na Avenue Jean Jaurès. Powierzchnia parc de la Villette wynosi 55,5 ha. Dojechać można do niego linią metra nr 7 i 5. W parku znajduje się jedno z największych muzeów nauki – Miasto Nauki i Przemysłu fr, Cité des Sciences et de l’Industrie, a także kino plenerowe fr. Cinéma en plein air i teatr La Geode. Do atrakcji należy także Théâtre Paris-Villette, arena koncertowa Le Zenith oraz WIP Villette.

Wynajem samochodu lub busa z kierowcą w Buttes-Chaumont.