Beauvais - Tillé (BVA) - Lotnisko we Francji

Transfer z i do Paryża
Lotnisko Beauvais – Tillé (BVA)

Port lotniczy Beauvais-Tillé (BVA)

84 km na północ od centrum Paryża zlokalizowany jest Port lotniczy Beauvais-Tillé. Według danych w 2013 roku obsłużył 3 952 908 pasażerów, natomiast liczba odlotów, przylotów i przelotów wyniosła 37 737. Lotnisko to zostało otwarte w 1956 roku.

Port lotniczy obsługuje głównie Blue Air, Ryanair, Wizz Air. Odlatują z niego samoloty do około 60 lotnisk zlokalizowanych w około 20 państwach. W samym 2018 roku uruchomiono następujące kierunki podróży: do Kutaisi w Gruzji, na Maltę, do stolicy Czech do Pragi, do Sibiu w Rumunii oraz do stolicy Austrii – Wiednia.

Na lotnisku mamy do dyspozycji dwa terminale. Terminal 1 znajduje się na powierzchni 6 800 m2 i jest mniejszy od terminalu 2, który zajmuje 7 950 m2 . Ponadto w pierwszym zorganizowane jest 15 miejsc służących do odpraw, a w drugim jest ich 11.

Z Paryża do BVA dojedziemy autostradą A16. Na terenie lotniska do dyspozycji klientów jest 4500 miejsc parkingowych oraz inny transport. Jeśli preferujemy skorzystanie z usług taksówkarza, to również istnieje taka możliwość ponieważ usługi transportowe oferuję przynajmniej kilka korporacji. Pasażerowie mogą skorzystać również z usług linii autobusów, które dojeżdżają do centrum Paryża w Porte Mailot. Odległość między tymi punktami to 75 km, a czas podróży to około 75 minut.  Popularne są również usługi komercyjnego transportu osób i nasza firma jest przykładem, gdzie oferujemy transport osób z lotniska.

Więcej o transporcie z lotniska Beauvais-Tillé (BVA) do Paryża:

Transport z lotniska Beauvais-Tillé (BVA) do Paryża