Port lotniczy Paryż - Roissy-Charles de Gaulle

Transport i przewóz biznesowy
Lotnisko Roissy-Charles de Gaulle (CDG) w Paryżu we Francji

Paryż – Roissy-Charles de Gaulle (CDG)

Lotnisko Roissy-Charles de Gaulle (CDG) położone jest na północny wschód od Paryża. Dojazd ze stolicy Francji zajmuje od 45 do 70 minut. Według danych z 2018 roku liczba pasażerów w porcie lotniczym Paryż-Roissy-Charles de Gaulle wynosiła 72 229 723. Lotnisko to zostało otwarte w dniu 8 marca 1974 roku.

Ilość operacji na tym obiekcie, w skład w której wchodzi suma odlotów, przylotów i przelotów wyniosła 480 945. Przede wszystkim z tego obiektu korzystają linie: Air France oraz Easy Jet. Poza wskazanymi powyżej liniami ich usługi wybierają m.in.: Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Aerofłot, Aeromexico, Aigle Azur, Air Algerie, Air Arabia Maroc, Air Astana, Air Austral, Air Canada, Air Cairo, Air China, Air Corsica, Air Europa, Air India, Air Madagascar, Air Malta, Air Mauritius, Air Moldova, Air Nostrum, Air Senegal, Air Serbia, Air Tahiti Nui, Air Transat, Air Saint-Pierre. Port ten posiada trzy terminale. Terminal 2 składa się z kilku oddzielnych budynków, które oznaczone są za pomocą liter A – F.

Warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na bilecie tj. z jakiego terminalu będziemy obsługiwani, ponieważ odległość między nimi jest dość duża. Dojazd do stolicy możliwy jest m.in. za pośrednictwem m.in. taksówek czy zorganizowanych transferów. Z Paryża na lotnisko Charles de Gaulle (CDG) samochodem dojedziemy przez autostradę A1 w około 0,5 h.

 Z tej lokalizacji do Disneylandu dojedziemy w około 10 minut (VEA Shuttle). Na terenie lotniska znajduje się szeroki wybór hoteli.

Usługi autobusowe świadczone są przez Roissybus, kursujący pomiędzy Paris Opera Station i wszystkimi terminalami poza 2G. Z lotniska odjeżdża także 350 Shuttle, 351 Bus, Cars Air France Line 2, Cars Air France linia 3, Cars Air France linia 4.

Więcej o transporcie w Paryżu – lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle:

Transport w Paryżu – lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle