Wycieczka samochodowa po Luwr

Luwr

Luwr (fr. Musée du Louvre, Louvre) był siedzibą ponad 20 władców kraju. Niegdyś pałac królewski, a od roku 1973 w budynku tym mieści się muzeum sztuki. W obiekcie znajduje się ponad 35 000 eksponatów. Do dzieł sztuki znanych artystów zaliczyć należy m.in. Mona Lisę Leonarda da Vinci i Wenus z Milo.

Wejście do muzeum na dziedzińcu przed Luwrem posiada kształt piramidy. Charakterystyczny wygląd przyciąga uwagę turystów i powoduje, że jest to obiekt stanowiący idealne tło do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Obecnie udostępnione dla turystów zgromadzone eksponaty posegregowane są tematycznie i znajdują się w następujących działach: Starożytna Grecja, Starożytny Egipt, Starożytny Rzym, Starożytny Bliski Wschód, Sztuki Islamu, Rzemiosło Artystyczne, Malarstwo, Rzeźba, Grafika i Rysunek.

Dojazd do Luwru nie jest trudny, ponieważ obiekt mieści się w pobliżu ogrodów Tuileries i rue du Louvre oraz nieopodal rue de Rivoli. Nie powinien sprawić problemu kierowcom ani osobom korzystających z lokalnych środków transportu, np metra, busów czy autobusów.