Ménilmontant

wynajem samochodu z kierowcą | transport biznesowy | przewóz osób

Ménilmontant

Ménilmontant to 20. dzielnica Paryża (fr. 20e arrondissement de Paris). Jej powierzchnia wynosi 5,98 km2. Składa się z: Quartier de Belleville, Quartier Saint-Fargeau, Quartier du Père-Lachaise oraz Quartier de Charonne. Liczba ludności w 2010 roku wynosiła 194 018 osób. Natomiast gęstość zaludnienia to 32 444 os./km².

Jeśli interesuje nas street art to warto udać się do Belleville np. na Rue Denoyez. Ponadto obszar ten charakteryzuje się sporą mieszanką różnych kultur. Jeśli w trakcie wyjazdu zależy nam na poznaniu oblicza Paryża, tego mniej turystycznego i na poznawaniu smaków i stylu codziennego życia paryżan, a szczególnie bohemy paryskiej to idealnym miejscem ku temu jest Belleville.

Osoby poszukujące ciekawych punktów widokowych, jak chociażby panoramiczny widok na miasto powinny udać się do Parc de Belleville, który zlokalizowany jest w pobliżu Parc des Buttes-Chaumont. Nieopodal znajdują się stacje metra : Pyrénées, Couronnes oraz Belleville. Z Parku Belleville zobaczymy Wieżę Eiffla. Choć Edith Piaf przyszła na świat w szpitalu Tenon, to przy ul Belleville 72 znajduje się tabliczka informująca, że właśnie w tym miejscu się urodziła. Mówi się jednak, że w tej okolicy spędziła swoje dzieciństwo i tu dorastała więc jeśli ktoś jest zainteresowany zorganizowaniem wycieczki śladami artystki Edith Piaf obowiązkowo powinien ją rozpocząć właśnie od tego miejsca.