Plac Pigalle - wynajem samochodu

Plac Pigalle

Plac Pigalle zwany dzielnicą czerwonych latarni to niegdyś miejsce spotkań paryskiej bohemy. Obecnie znajduje się na nim teatr Czerwony Młyn fr. Moulin Rouge, który działa nieustannie od 1889 roku. To słynne miejsce do którego przyjeżdżają wycieczki, a przed jego wejściem wieczorami stoi wielu zainteresowanych, czekających na otwarcie. Wewnątrz można pooglądać wiele spektakli kipiących erotyzmem.

W Polsce nazwa tej dzielnicy zasłynęła dzięki słowom Hansa Klossa – “najlepsze kasztany są na Placu Pigalle”. Z pozoru obszar ten w dzień nie różni się od pozostałych, natomiast wieczorem za sprawą słynnych czerwonych latarni i wielu obiektów związanych z erotyką zmienia się wyobrażenie o niej. W jej obrębie znajduje się nawet Muzeum Erotyki. Miłośnicy muzyki również znajdą coś dla siebie, bowiem na terenie tej dzielnicy jest wiele sklepów oferujących sprzęt i płyty muzyczne. Warto również wypić kawę lub spróbować słynnej francuskiej kuchni w jednym z lokali w tej okolicy. W niektórych z nich spotkamy muzyków, którzy uświetnią graną melodią lunch lub kolację. Warto odwiedzić tę dzielnicę, by poznać inne, nieco frywolne oblicze Paryża, szczególnie jeśli planujemy upojnie spędzić wieczór kawalerski lub panieński.

Strudzonych po nocnych balangach turystów chętnie odwiozą kierowcy i szoferzy, którzy często mogą zaoferować dodatkową nieformalną usługę – tj. opowieści i usługi lokalnych przewodników po okolicy.